Морений дуб — ексклюзивна та надійна порода дерева

Морений дуб — ексклюзивна та надійна порода дерева

16.04.2019
vieved   19888

    Чорний морений дуб — особливо благородний, рідкісний та цінний вид деревини. Не дарма її видобуток порівнюють із розробкою покладів коштовних каменів і металів. Це клопіткий та вартісний процес, який, безумовно, позначається і на кінцевій ціні продукту. З мореного чорного дуба вже кілька століть виготовляють найбільш елітні меблі, які прикрашають дорогі кабінети, салони аристократів та музеї.

Чому високо цінується морений дуб?

    Безумовно, вражає та зачаровує сам його вигляд: різноманітні відтінки сірого та чорного, чіткий малюнок волокон, красиві переливи. Також захоплюють властивості: надзвичайна міцність та довговічність. Завдяки тривалому процесу мореня (а саме взаємодії дубильних речовин із солями металів без доступу кисню) деревина дуба протягом багатьох століть насичується металами. По суті стає «металевою» на 10, 20, 30%, у залежності від концентрації солей.

    Але і це ще не все! Найбільш захопливо уявляти, ЯК саме це конкретне дерево набуло такого вигляду і властивостей. Як кожен такий дуб спершу ріс і набирав масу протягом сотень років. Як згодом русло могутньої ріки, змінюючи свій напрям,  підмивало його корені, дерево падало і опинялось під водою. Там воно могло пролежати більш, ніж тисячу років! Так, у 1960 році під час розкопок торф’яників у Ірландії  було виявлено дуби, вік яких (згідно із радіовуглецевим аналізом) становив від 4 до 7 тисяч років! За цей час ріки змінювали русла, озера перетворювались на болота і висихали, змінювались цілі епохи і цивілізації, а ці дуби завдяки особливому мікроклімату ставали все міцнішими.

    Насправді у світі залишилось не так вже й багато покладів натурального чорного мореного дуба. Саме тому ця сировинна особливо цінна.

   Ниже вы можете увидить несколько наших столиков из мореного дуба. На фото представлены "Магма", "Вулканический пепел" (круглая форма), "Везувий". 


кавовий стіл з мореного дуба
журнальний стіл з мореного дуба
кавовий стіл з мореного дуба круглої форми
стіл зі слебів мореного дуба

    Які складності виникають при виготовлені дерев’яного стола з мореного дуба?

    З попереднього блогу, присвяченому особливостям підбору дерев’яних масивів, ви дізналися про важливість підготовки дерева до роботи. У даному випадку морений дуб аж ніяк не виключення. Якщо виразитися більш точно, то для підготовки необхідно прикласти ще більше зусиль та часу.

    Якщо ви уважно читали, то напевно зрозуміли, що складність полягає у високому вмісті вологості. Адже не кожне дерево лежить у воді більше 600 років.

 

Яка відмінність між справжнім та штучним мореним дубом?

1. Текстура. Досягнути вугільного кольору штучним способом не стане великою проблемою. Певний набір хімії легко справляється з вирішенням цієї задачі та не вимагає того, щоб дерево пролежало на дні озера чи ріки декілька сотень років. Варто відзначити, що чим менше у воді пролежить дуб, тим світліший буде колір. Навіть, коли вік дерева становитиме більше трьохсот років, то він все одно не стане вугільного кольору. Щоправда, у штучного мореного дуба ніколи не буде унікальної текстури. Адже величезна кількість нерівностей, прожилок, сріблясто-золотистого кольору притаманна тільки натуральному мореному дубу.

2. Екологічність. Теперішні дерева виростають за інших умов. Раніше не було такої кількості заводів, автомобілів та польотів до космосу. Штучний морений дуб ніколи не буде настільки екологічно чистим. Адже на нього впливає не тільки хімічна обробка, а також умови в яких він зростав. Натуральне дерево весь час лежало підводою, де зовсім інакший клімат, де немає загазованого повітря чи інших хімічних домішок.

3. Ціна. Штучний морений дуб значно дешевший, ніж справжній. І причина цілком зрозуміла. Адже сильна різниця в ціні виникає через зусилля, які прикладаються для його добування, та його надзвичайну ексклюзивність.

«Морений дуб — це дитя природи, до якого немає ніякого відношення рука людини»

Чим є для нас морений дуб?

    Усі, хто працює з деревом, відзначають, що у мореного дуба особлива енергетика, яку складно описати чи пояснити, але яка одразу відчувається тими, хто знаходиться поблизу. Цю енергетику неможливо штучно «симулювати» чи підробити. Ніякі штучні барвники чи термохімічна обробка не зможе наділити дерево тим особливим духом, яким наділяла його сама природа протягом тисячоліть.

    Ми переконані, що наші столики, виготовлені із натурального мореного дуба, здатні стати справжньою коштовною окрасою вашого інтер’єру. Оживити та облагородити  особливим чином простір. Їх просто неможливо буде не помітити. А ті, хто буде поблизу, неодмінно захочуть доторкнутися до цього дорогоцінного дерева, відчути його міць та силу. 

(
0.0
 з 5)

Поширити статтю

(
0.0
 з 5)

Залишайте коментарі за допомогою Facebook: