Як підбирається дерево для стола із заливкою епоксидної смоли?

Як підбирається дерево для стола із заливкою епоксидної смоли?

05.04.2019
vieved   25419

    Часто ми чуємо, що зробити своїми руками можливо будь-що. Тому багатьом здається, що виготовити стіл-річку чи столик із заливкою епоксидної смоли своїми руками — надзвичайно проста робота. Адже на перший погляд все виглядає доволі просто. Дійсно, якщо порівнювати виготовлення столу з будівництвом хатинки, то реалізувати столик значно легше. Однак, як і в будь-якій справі є багато своїх нюансів.

    З боку все може виглядати ось так: берете зрізи деревини, заливаєте епоксидкою, чекаєте і все — стіл готовий. Однак, насправді, все набагато складніше. Адже виникає багато неочевидних моментів не тільки під час створення, а навіть при підготовці. З цієї причини сьогоднішній блог присвячений особливостям вибору та підготовки масиву дерева для створення столика з використанням епоксидної смоли.

Чому важливо правильно підготувати дерево для створення столу-ріка?

     Слеб каліфорнійського клена

    Ці особливості стосуються загалом виробів з масиву дерева, але ми зосередимося на нашому конкретному дизайні.

    Намилувавшись фотографіями чудових столиків, дехто цим настільки сильно надихається, що вирішує це повторити в домашніх умовах.

  1. Знайшли, на перший погляд, сухі дошки чи просто побродили по просторах чарівного лісу в пошуках бажаного деревця.
  2. Придбали в магазині епоксидну смолу, барвники.
  3. Увімкнули відео на ютубі та приступили до творіння.

    В процесі виготовлення виникали труднощі, але їх все одно вдалося подолати. Столик готовий та тріумфально стоїть у вашій оселі. Однак через декілька днів, дерево розширяється або навпаки звужується, що призводить до швидкої руйнації виробу. І виникає запитання: «Чому так сталося?», «Все ж було зроблене чітко по інструкції». Перша причина невдачі — погана підготовка матеріалу.

Як підбирається дерево для створення столика з епоксидною заливкою?

Дерев'яні масиви дерев    

    Стіл-річка вимагає спеціальне дерево, яке повинне бути не тільки красивим, а також правильно висушеним. Щоправда, в домашніх умовах досягнути цього ніколи не вдасться, тому що в оселі ніколи не буде відповідної температури та вологості, щоб масив висохнув до столярної якості.

Як в ідеалі повинен сушитися масив з дерева?

  1. Витримка зрізаного дерева в стовбурі становить від шести місяців до двох років.
  2. Коли в дереві мінімізується вміст соків, то можна приступати до розрізу. Щоправда, це також вимагає особливого підходу, оскільки потрібно розуміти внутрішню будову дерева, щоб розкрити його найкрасивіші сторони.
  3. Після цього дерево перетворюється не просто на порізану дошку, а на слеби, які повинні знову ж таки потрібно витримати в помірній атмосферній сушці. Важливим моментом на цьому етапі є те, щоб ні в якому разі не квапитися. Чим більше дерево вистоїться, тим краще. Це робиться для того, щоби всередині закінчилися всі біологічні процеси. Адже не зважаючи на те, що воно зрізане, всередині все одно виникають внутрішні напруження, які призведуть до появи тріщин та викривлення деревини.   
  4. Коли дерево пройде вищезгадані етапи, то на цьому підготовка все одно не закінчується. На фінальній стадії дерево направляється в камерну промислову сушку, аби висохнути до столярної вологості — 8 %. Дехто може подумати, що аби досягнути кращого ефекту, то варто висушити до 4-5%. Проте це хибна думка. Оскільки пізніше таке дерево буде вбирати в себе вологу та почне розбухати.

Особливості сушки дерева

Напевно ви вже зрозуміли, що дерево для таких столів повинне пройти особливу технологію сушки в спеціалізованих умовах. Однак ми хотіли б зазначити, що вона не повинна проходити в жорстких (швидких) умовах. Експрес сушка не убезпечить від можливих ризиків. Цей процес повинен проходити в помірному темпі. Якщо говорити про терміни, то не можна сказати точну цифру, оскільки все залежить від породи дерева та параметрів слеба.

«Виготовлення деревяного стола із заливкою епоксидної смоли вимагає терпимості та часу»

Щоправда, навіть усе це не гарантує на 100 % того, що такий широкий масив буде поводитися так, як камінь. Адже дерево все одно залишається живим і вимагає особливої обробки. Та це стане темою нашого наступного блогу. Тому слідкуйте за нашими оновленнями на сайті та інстаграмі, аби не пропустили цікаву інформацію.

(
3.7
 з 5)

Поширити статтю

(
3.7
 з 5)

Залишайте коментарі за допомогою Facebook: