Як доглядати за стільницею

Дорогий наш клієнт!

Ця інформація дуже важлива, оскільки від цього залежить, як довго ваш виріб виглядатиме ніби щойно придбаний. 

Дякуємо за ваш вибір. Ви стали власником ексклюзивного виробу ручної роботи від компанії Kochut.

Ви обрали незвичайний стіл, і як кожен виріб, він вимагає особливого догляду. Ми хочемо вам розповісти про фактори, які впливають на цей стіл і дати декілька порад по догляду та експлуатації.

Ще раз хочемо наголосити, що стіл з масиву дерева — це унікальний природній матеріал, і як кожний живий організм відгукується на всі фактори зовнішнього середовища. Хибно думати, що умови, які некомфортні для вас (холод, спека і т.д) , будуть комфортними для виробів, які знаходяться у вас вдома. 

Догляд за стільницею з натурального дерева та епоксидки

Кілька порад від нашої майстерні Kochut Wood:

1. Дерев’яні вироби з епоксидною смолою, як і будь-які вироби з дерева, рекомендовано використовувати лише в приміщенні. Тимчасово винести стіл на терасу або балкон, ви, звичайно, можете, але на ніч обов’язково занесіть його назад. 

2. Уникайте прямого попадання сонячних променів на вироби з епоксидною смолою. Якщо впродовж тривалого часу стіл стоятиме на сонці, його насичені кольори можуть потускніти. Натомість, короткотривале попадання не несе подібної загрози. 

3. Рекомендуємо уникати значних і різких перепадів температур (допустимий діапазон температур +16°С - +27°С). Деревина при охолодженні, як і більшість матеріалів, звужується. А при нагріві – розширяється. Варто зауважити, що небезпеку становить не сама температура, а її різкі перепади. Звичайно, якщо ви поїдете у відпустку, вам не потрібно тримати вдома 25 градусів. І тому зі столом нічого не станеться, якщо там залишатиметься, наприклад 12 градусів. Рекомендується тримати стіл не менше ніж за 1м від виробів, які випромінюють тепло (батареї, каміни). Це ж стосується і теплої підлоги, яка не тільки перегріває, а й пересушує дерево.

4. Рекомендована вологість приміщення, у якому ви зберігаєте столик повинна коливатися у межах 45% — 75%. Короткотривалий вихід за ці рамки не несе загрози. Проте, якщо вироби довго будуть перебувати у таких місцях, як сауна, басейн чи під дощем, це може викликати деформації стола. А тривале перебування у сухому повітрі може призвести до пересихання деревини і появи мікро-тріщин та деформацій (якщо ви відчуваєте ніби «немає чим дихати», то скоріше за все, немає чим дихати і дереву). 

5. Аби вберегти епоксидну смолу, обов’язково використовуйте спеціальні серветки для гарячих предметів. Для столів ця рекомендація не є такою суворою до моменту, коли мова іде про дуже гарячі предмети. В такому випадку теж слід використовувати вказані серветки або підкладки.

6. Використовуйте стіл за призначенням і з розумом. Це не означає, що на ньому дозволяється лише їсти. Хоч у твердому стані епоксидна смола відповідає таким характеристикам, як міцність, зносостійкість і довговічність, необхідно уникати механічних впливів на поверхню, виготовлену з неї:

— Не можна кидати важкі предмети, оскільки це спричинить вм’ятину, або скол на епоксидній смолі;

— Не можна різати ножем по поверхні, оскільки це викликає глибокі подряпини;

— Не можна ставити і пересувати вироби з гострими металевими краями, щоб уникнути появи подряпин.

Яким чином очищати та доглядати за поверхнею столу?

Для підтримки чистоти виробів з епоксидною смолою, як і для будь-яких дерев’яних столів, необхідно просто тримати їх в чистоті :)
Рекомендовано протирати столики вологою фланелевою ганчіркою, а потім протерти насухо, щоб не було розводів. Також можна використовувати поліроль разом з м’якою ганчіркою. Ні в якому разі не варто робити це жорсткою щіткою чи губками з абразивом.

При дотриманні всіх порад по догляду та експлуатації, ваш стіл збереже свою неповторну красу та практичність. Та головним плюсом вже вашого стола є те, що його можна відновити у нашій майстерні. Відтак він буде служитиме вам десятиліттями. 

З повагою, Kochut Wood.