Все про вибір коліру епоксидної заливки

Все про вибір коліру епоксидної заливки

28.06.2019
vieved   13861

Столи з епоксидної заливки зараз в тренді, але коли справа доходить до вибору кольору епоксидки, то у багатьох виникають труднощі при виборі.  

Вибрати епоксидну заливку не настільки легко, як може здатися на перший погляд. Дехто вважає, що все відбувається за схемою: вибрали колір —> добавили до епоксидки барвники —> залили. Якщо сильно не занурюватися в процес, то все справді так відбувається. Однак на практиці не зовсім, адже виникає також багато нюансів, як і при підборі деревини

    Розуміючи, що це не проста задача, ми вирішили підготувати для вас статтю, в якій ви дізнаєтеся про особливості вибору епоксидної заливки. В ній ми розглянемо:

1. Типи епоксидної заливки

2. Як підібрати епоксидну заливку

3. Фінішна обробка епоксидної смоли

Типи епоксидної заливки

    Проектуючи будь-який стіл з епоксидкою, в першу чергу, важливо визначитися з типом заливки. Адже у кожної з них є ряд особливостей. Ми виділяємо 3 основні типи заливки:

1. Непрозора. Зовні такі столики виглядають так, ніби слеби дерева об’єднані шаром пластику. Журнальні столи «Сніг пустелі» та «Вулканічний попіл» яскраво демонструють цей ефект. Особливістю даного типу покриття є те, що заливка не просвічується. Чим би ви не світили, який би кут не підбирали, однак світлові промені не зможуть пройти скрізь неї. Така особливість дозволяє використовувати широку палітру кольорів, оскільки для непрозорої заливки набагато простіше виводити потрібний колір.    

Щоправда, для непрозорої заливки, як і для інших типів, можлива регуляція концентрації. «Сніг в пустелі» як приклад заливки з високою концентрацією, а «Туманна ріка» з низькою.

Журнальний стіл з дуба та епоксидки
журнальний стіл з чорного мореного дуба
журнальний стіл з напівпрозорою епоксидною заливкою

2. Перламутр. Це заливка з різними відтінками кольорів, яка за зовнішнім виглядом нагадує потоки повітря. Такого ефекту вдається досягти завдяки додаванню до епоксидки перламутрового порошку. Як і з попереднім типом, змінюючи концентрацію порошку можна зробити так, щоб перламутрова епоксидка просвічувалася або не просвічувалася.

Однак, перламутрова заливка має ще одну цікаву особливість. Завдяки їй, заливка здатна поєднувати в собі декілька кольорів. Стіл-консоль «Геометрія Всесвіту» чудово зображує сказану думку.

Кавовий стіл з сотами

3. Прозора. Назва типу говорить сама за себе. Прозора епоксидка просвічуватиметься при будь-яких кольорах. Навіть якщо вивести екстра чорний колір, то при підсвічуванні світлові промені все одно проходитимуть скрізь неї. Недоліком є обмеження в кольоровій палітрі, оскільки за базу береться прозорий колір.  

Як підібрати епоксидну заливку?

    Більшість новачків та аматорів, що створюють столик з епоксидною заливкою, не враховують товщини столешні. Цей фактор є надзвичайно важливим, оскільки від нього залежатиме колір епоксидки. Для прикладу, якщо шар епоксидної заливки становитиме 1 сантиметр, то її колір буде безбарвним. Якщо 10 см — синім. Така особливість сильно ускладнює можливість передбачити колір заливки, однак це все одно цілком реальна задача.

«Для непрозорої заливки товщина не матиме ніякого значення»

    Також не менш важливим фактором є освітлюваність в кімнаті. При поганому освітлені столики з темними заливками (темно-зелена, темно-синя і т.д.) виглядатимуть так, ніби у них чорна епоксидна заливка. Тому в таких ситуаціях краще зупинятися на світлих відтінках. Щоправда, якщо інтер’єр вимагає лише темних, то ідеальним вибором стане перламутрова заливка, оскільки вона чудово контрастує та не губиться при слабкому освітлені.

Стіл з епоксидною заливкою в кімнаті

Обробка епоксидної заливки

    На фінальній стадії виготовлення стола-ріка, епоксидна заливка передбачає спеціальну обробку, після якої епоксидка стає матовою або глянцевою. Для чого це проводиться? Уявімо, що Ви захотіли столик з прозорою заливкою, однак Вам не подобається, що проглядаються деталі кріплення або ноги гостів. При матовій обробці контури стануть розмитими та неточними. На практиці воно в точності копіює ефект матованого скла.

(
3.9
 з 5)

Поширити статтю

(
3.9
 з 5)

Залишайте коментарі за допомогою Facebook: