Створювати якісні дерев'яні стільці! Досвід команди Kochut Wood

Створювати якісні дерев'яні стільці! Досвід команди Kochut Wood

15.11.2022
vieved   974

Упродовж трьох років компанія Kochut Wood виготовляє дерев’яні стільці. І хоча спершу навіть не планували за них братися, а зосередити увагу на столах, все ж їхнє створення було лише питанням часу, бо у клієнтів, що купують столи з епоксидною смолою, часто з’являється природний запит і на стільці до них. Серія «Антей» стала нашим первістком. Доводилось експериментувати, підбирати кращі способи з’єднання деталей, види деревини, вдосконалювали дизайн, поки не зупинились на сьогоднішньому вигляді. У цю серію також увійшли барні стільці «Антей» та крісла. Згодом з’явилась і «Аврора». Візуально легша та витонченіша, ця модель швидко знайшла свій сегмент прихильників. Тож чим цікаві наші стільці, чому коштують більше 300 доларів і чи можуть бути іншими – читайте далі.


Керівник відділу виробництва про технологію створення


Іван Олюнін працює в компанії 3 роки. Він прийшов сюди як столяр, проте вже за шість місяців очолив столярний цех, а згодом почав керувати всіма виробничими процесами Kochut Wood. Маючи майже 10-річний досвід роботи з деревиною, він розуміє багато тонкощів у створенні різних меблів з дерева. Він бачив, як «народжувались» перші прототипи стільців Kochut, знає як вони трансформувались та як ніхто розуміє їхні переваги з професійної точки зору.  «Антей» спочатку був іншим, значно грубішим, з гострими кутами, спинка без радіусних деталей. – розказує Іван. – Ми його таким виготовляли недовго, зробили лише одну партію. Потім партнер компанії із США замовив ці стільці із заокругленими формами і ми створили новий образ «Антея». Він усім сподобався набагато більше, тож вирішили залишити його таким. Сьогодні продовжуємо виготовляти «Антей» зі скругленими кутами».  
«Крім «Антея», у нас з’явились ще й барні стільці, крісла та відносно нова оригінальна модель стільців «Аврора». Вона не зазнавала серйозних перевтілень, хіба що змінили кут нахилу спинки, щоб зручніше було сидіти», – додає Іван.


Фото: 1, 2 - стілець «Антей»; 3,4 - барний стілець «Антей»; 5,6 - крісло «Антей»; 7,8 - стілець «Аврора» 


Стілець «Антей»
Стілець «Антей». Вид ззаду
Барний стілець «Антей»
Барний стілець «Антей». Вид ззаду
Крісло «Антей»
Крісло «Антей». Крупний план
Стілець «Аврора»
Стілець «Аврора». Вид ззаду, крупний план

Перейти до каталогу стільців 


Одна з великих переваг стільців компанії – добре продумане проєктування. Воно дуже важливе для виготовлення будь-яких виробів, адже заздалегідь, на візуальному рівні, інженер-конструктор продумує кожну деталь, формуючи ідеальний варіант/проєкт. 


3D-модель стільця «Антей»«Проєктування – це не просто підставити потрібні пропорції в програмі, це до найменших дрібниць правильно розрахувати навантаження, з’єднання, січення матеріалів тощо, – пояснює керівник виробництва. – Зокрема, наші стільці були створені професіоналом своєї справи, і так, щоб слугувати десятки років. Говорю це без перебільшення, бо справді вважаю, що без кваліфікованої роботи нашого проєктувальника, вони не були б настільки якісними. У кожної моделі є такий важливий елемент, як царга. Вона знаходиться під сидінням та зміцнює стілець, береже його від розхитування, яке зазвичай трапляється з часом. У «Аврори», наприклад, ми навіть додаємо дві царги – спереду та позаду, а барні стільці «Антей» мають ще й чотири проніжки. Багато виробників, які економлять на якості меблів, не використовують царгу, відповідно й продають стільці недорого. Але скільки слугуватиме такий виріб?» 


Фото: Вигляд царги у різних моделях стільців Kochut Wood


Вигляд царги у стільця «Антей»
Вигляд царги у стільця «Антей»
Вигляд царги у стільця «Аврора»


У своїй роботі Kochut Wood використовує лише якісну деревину цінних порід, отриману переважно зі зрізаних аварійних дерев у містах чи домашніх господарствах. Зазвичай це скельний в’яз, європейський горіх, каліфорнійський клен. Час від часу закуповуємо за кордоном дику маслину, американський горіх тощо. 


«Для виготовлення наших стільців обираємо матеріали нетипові для інших виробників, бо для компанії важливо давати клієнту унікальний продукт, який би зацікавлював своєю індивідуальністю. Саме тому ми активно використовуємо в’яз і горіх. Окрім того, що це міцна і надійна деревина зі стабільною структурою, вона має гарні природні відтінки. Зокрема в’яз дуже схожий на дуб не лише за кольором, але і твердістю, він стійкий до вологості та гниття, через це колись давно саме його використовували для будівництва мостів. Стільці з  горіха зазвичай дорожчі, навіть за ті, що з в’яза, але вони варті кожної гривні, – це порода із самобутньою, благородною текстурою, вона виглядає виразно й аристократично. Трохи експерементували з ясенем і зробили кілька стільців «Антей» з цього дерева, але все ж поки зупинились на в’язі та горіху. З ясена й так багато стільців у інших виробників. Думаю, клієнти цінують нас зокрема і за нашу унікальність», – ділиться виробничими нюансами Іван.


Фото: 1 - стілець «Антей» з європейського горіха, 2 - стілець «Антей» зі скельного в'яза, 3 - стілець «Антей» з тонованого ясена 


Стілець «Антей» з європейського горіха
Стілець «Антей» з в'яза
Стілець «Антей» з ясеня


Також він зауважує, що надійне кріплення деталей має не менш важливе значення, як і вибір деревини, тому в компанії використовують тугу посадку шипів з натягом: 


«Загалом є три типи посадок шипів: звичайна, з натягом і з зазором. Для таких виробів як стільці обов’язково має бути посадка шипів з натягом, тобто шипи мають щільно заходити в гніздо/провушину. Це означає: шип та гніздо мають бути майже однакового розміру, різниця десь у сотій міліметра – запас на клей. Коли шип стає туго і з часом висихає клей, з’єднання не втрачає своєї міцності. Якщо з’єднання деталей зробити з більшим допуском, то такі стільці з часом будуть розхитуватися. Кріплення з натягом – ще одна важлива перевага наших стільців, орієнтованих на якість. Використовуємо його від початку і змінювати не збираємось. Ми можемо гарантувати суворе дотримання норм і правил, які необхідні для з’єднання на тугій посадці. На власному досвіді знаю, як це робити правильно, ще з часів навчання, і особисто контролюю, щоб майстри ретельно промащували клеєм не тільки шип, але й гніздо, бо якщо змастити щось одне, не буде якісного зчеплення і в майбутньому стілець, знову ж таки, розхитається. Наші стільці розібрати без пошкоджень нереально і в цьому немає великої магії, лише суворе дотримання стандартів».


Фото: Фрагменти з'єднань у стільців «Антей» та шипи, на яких все тримається 


Місця з'єднань у стільцях «Антей»
Місця з'єднань у стільцях «Антей»
Місця з'єднань у стільцях «Антей»
Місця з'єднань у стільцях «Антей»
Шип для з'єднань у стільцях
Шип для з'єднань у стільцях
Провушини для з'єднань у стільцях


Кожна деталь стільців виробляється та збирається майстром вручну, лише скруглення та різні заглиблення виконуються за допомогою верстата ЧПК (числове програмне керування). Як пояснює керівник виробництва, цей верстат комп’ютеризований і працює відповідно до заданої команди, що прискорює та полегшує багато виробничих процесів:


«Спочатку майстер вручну робить заготовки – вони прямі і з загостреними кутами. Потім їх фрезерують, тобто скруглюють, на ЧПК. Коли всі деталі готові їх скріплюють, далі покривають спеціальним покриттям, герметиком приєднують спинку та сидіння з оббивкою. Завдяки оптимізованому підходу до виробництва, майстер може виготовити один стілець «Антей» впродовж одного робочого дня. На «Аврору» йде півтора дня – це через те, що ця модель має складнішу спинку і боковини збираються важче. Загалом над одним стільцем працює столяр, майстер ЧПК, маляр, звісно не можна не згадати проєктувальника, з чиєї роботи починається весь процес, і пакувальника, який на фініші надійно все пакує для транспортування».


Відео: Повний цикл виробництва стільців «Антей»Головний менеджер продажів про зацікавленість клієнтів

Любов Стеблина, яка не мислить своє життя без продажів, має п’ятирічний досвід роботи у сфері маркетингу. З Kochut Wood працює більше року й активно просуває продукцію компанії не лише на українському ринку, але й закордоном. У процесі роботи їй доводилось зіштовхуватись із різними ситуаціями, які допомогли краще зрозуміти клієнтів та відчути їхні потреби. 
«За весь час, що я працюю в компанії, не було жодного випадку, щоб стільці повертали, помічаючи якісь дефекти. Клієнтам подобається, що вони виготовлені з масиву дерева, а не пустотілі, як це трапляється у деяких виробників, що імітують якість. До того ж стільці, дійсно, зручні: не занадто широкі, не занадто вузькі, за розмірами ідеально підходять середньостатистичній людині, – розповідає Любов. – Основна частина клієнтів, які купують стільці, це ті, що замовляють у нас обідні столи. Ми відразу пропонуємо їм підібрати потрібний розмір, модель, зразки оббивки. Ми можемо точно сказати скільки стільців підійде під розмір столу, показати наскільки стілець заходитиме під стільницю тощо. Ми пояснюємо клієнтам різні нюанси, на які варто звернути увагу, часом вони про них раніше й не знали. Зокрема, де знаходитиметься ніжка столу відповідно до стільця, щоб комфортно було сидіти. Ми самі зацікавленні  розібрати якомога більше деталей, адже мінімальний дискомфорт, може розчарувати клієнта і він не повернеться. Тим більше обідній стіл і стільці є завершальним етапом облаштування кухні, і цей етап має бути ідеальним».


Фото: Обідні комплекти зі стільцями «Антей»


Обідній комплект «Калінджі»: скельний в'яз, сіра прозора епоксидна смола
Обідній комплект «Іоліт»: європейський горіх, синя перламутрова епоксидна смола
Обідній комплект «Персея»: європейський горіх, прозора епоксидна смола
Обідній комплект «Стежка велетнів»: скельний в'яз, зелена прозора епоксидна смола
Обідній комплект «Моріон»: тополя, сіра перламутрова епоксидна смола


Переглянути більше різних комплектів


Також Любов додає, що замовникам дуже відгукується можливість індивідуального підбору оббивки. Наш постачальник робить їх з еко шкіри, велюру, вельвету, а також інших матеріалів, зокрема і з тих, що й дивани.
 

«Був клієнт, який просто сказав номер тканини свого дивану і ми йому замовили таке саме м’яке покриття на стільці. У підсумку отримали чудовий комплект і клієнт залишився задоволеним», – пояснює вона.


Фото: Каталог зразків оббивки та приклади реалізації на готових виробах


Варіанти оббивки
Оббивка велюр
Оббивка шкіра, екошкіра
Оббивка екошкіра


Цікаво й те, що українці більше обирають стільці, виготовлені з в’яза, зауважує наш головний менеджер. Їм подобаються його світлі відтінки. Та й ціна відіграє свою роль, адже в’яз коштує дещо дешевше за горіх. Американці частіше замовляють стільці саме з горіха. Темно-коричневий відтінок цієї деревини виглядає набагато виразніше.


«Поза Україною, стільці нашої компанії є в Гонконгу, Німеччині – а саме в Дюссельдорфі, в Единбурзі, Америці, у листопаді поїдуть в Іспанію – в Аліканте. Їх замовляють клієнти, яким ми постачаємо й інші вироби з дерева та епоксидної смоли. Вони вже знають, що нашій якості можна довіряти», – підсумовує Любов.


Зробити замовлення або отримати консультацію менеджерів


Керівник Kochut Wood про ціну і цінність стільців та плани на майбутнє


Роман Кочут разом з братами заснував компанію Kochut у 2017 році. У той час вони починали як ювеліри, а згодом компанія розрослась і запустила виробництво меблів та декору з дерева й епоксидної смоли. Сьогодні компанія має представництва і партнерів у різних країнах Європи, Америці, а клієнтів по всьому світу. Роман не тільки керівник Kochut Wood на паперах, але й працює на рівних з командою, щоб розвивати бренд, робити вироби кращими, особливішими, доступнішими. Він активно бере участь у розробці нових дизайнерських проєктів для меблів, запуску цікавих колекцій, модернізації виробництва.
«Існує така концепція формування вартості товару, за якою його цінність для людини має бути значно більшою, ніж фактична ціна. За таким підходом працюємо і з нашими виробами. Цінність наших стільців значно перевищує їхній цінник, – розказує Роман. – Загалом ціновий діапазон наших стільців коливається в межах 300 доларів, враховуючи всі супутні витрати та концепцію якості, яку закладаємо в них. Звісно ми б могли створювати «Антея» та «Аврору» трохи дешевшими без втрати якості, але для цього потрібно ще більше оптимізувати виробництво новими технічними можливостями, закупити спеціалізоване обладнання, збільшити тираж стільців. Проте зауважу, що за таких умов ціна спаде доларів до 200, не нижче. Робити їх зовсім дешевими, використавши дешеві матеріали і конструкції, компанія не може, адже не може ризикувати якістю, своєю репутацію, репутацією, яку створює про українських виробників за кордоном». 


Зображення: Приклади цін на стільці ручної роботи на платформі Etsy та ціни на сайті Kochut Wood


Приклад ціни схожих моделей стільців на платформі Etsy
Приклад ціни схожих моделей стільців на платформі Etsy
Приклад ціни схожих моделей стільців на платформі Etsy
Приклад ціни схожих моделей стільців на платформі Etsy
Ціна стільців Kochut Wood
Ціна стільців Kochut Wood


За трирічний період у Kochut Wood створили близько півтисячі стільців і жоден не повернули на реставрацію. У майбутньому планують розширити асортимент та виготовляти й інші моделі стільців поза серіями «Антей» та «Аврора».


«Прототипи ще не робили, розмірковуємо, в який бік хочемо рухатись щодо дизайну, але точно можемо сказати, будуть інші форми. Щодо виду деревини ще думаємо, але у будь-якому разі візьмемо лише якісну деревину цінних порід. Хотілося б зробити стільці з американського горіха чи мореного дуба, потроху розробляємо стілець з дерева та епоксидної смоли», – ділиться планами Роман.


Фото: За розробкою нових проєктівІндивідуальні замовлення стільців, на кшталт, розробки нового дизайну в компанії ще не виконували та й не планують найближчим часом, адже це занадто складна та затратна конструкторська робота, значно складніша за розробку столів. Проте неодноразово вносили індивідуальні корективи в уже наявні моделі. 


«Зокрема стільці «Антей» робили дещо ширшими для американського ринку, а «Аврору» один клієнт попросив виготовити вужчою», – пояснює Роман.


У Kochut Wood надають трирічну гарантію на конструкцію будь-якого свого стільця. На реставрацію компанія приймає лише власні роботи, навіть якщо це не гарантійний випадок. 


 Придбати готові стільці або зробити замовлення


(
3.8
 з 5)

Поширити статтю

(
3.8
 з 5)

Залишайте коментарі за допомогою Facebook: