Для стола-ріка краще вибрати натуральне масло чи лак?

Для стола-ріка краще вибрати натуральне масло чи лак?

15.05.2019
vieved   16814

    Однією з попередніх тем нашого блогу була «Особливості підбору дерева для стола ріка». Ті, хто її читав, зрозуміли, що виготовити столик із заливкою епоксидної смоли не проста справа. Адже виникає купа нюансів не тільки на стадії створення, а також при підготовці.

    Сьогодні ми продовжуємо широку тему «Виготовлення столика з епоксидною заливкою». Розібравшись з особливостями дерева, настав час розповісти Вам про обробку дерев'яних стільниць різноманітними лаками та маслами. Ви дізнаєтеся:

1. Як взаємодіють масла/лаки з деревом.

2. Яка між ними різниця.

3. Які переваги та недоліки.

4. Чи небезпечні вони для організму.

5. Що все-таки обрати.

    А на закінчення пропонуємо вам подивитися на те, як ми обробляємо маслом один зі столиків.

Принцип дії натурального масла та лаку.

    Хоч ці 2 речовини відносяться до класу смол, однак їхній принцип роботи відрізняється. При покритті дошки натурального дерева лаком, на поверхні дерева утворюватиметься шар захисної плівки, який утримуватиме виріб від механічних пошкоджень. Адже все навантаження чинитиметься не на дерево, а на шар лаку.

Принцип дії натурального масла

    При обробці маслами, речовина проникає всередину невеличких пор та щілин дерева й заповнює простір між ними. Звичайно, що певна плівка утворюватиметься, але вона буде в десятки разів меншою, ніж лакова. Таким чином дія зовнішніх подразників спрямовуватиметься на саме дерево. Щоправда, на відміну від лаку, масло працюватиме з деревом в парі та укріплятиме його зсередини.

Принцип дії лаку для дерева

Чим відрізняється натуральне масло від лаку?

1. Дотик.

    Якщо проводитися долонею по лакованій поверхні, то виникне враження, що долонь ковзає по гладкому пластику. У більшості випадків текстура деревини абсолютно не відчувається, оскільки відділена шаром лаку. На практиці виглядає так, наче дерев’яний виріб помістили в захисний чохол або саркофаг.

Обробка маслом дає зовсім протилежні відчуття. Оскільки на поверхні не створюється захисна плівка, то відчуваються всі нерівності та фактура дерева.  

2. Пошкодження.  

    Шар лаку витримує набагато сильніші пошкодження. Адже навантаження припадатиме на «броню» дерева. Щоправда, необхідно враховувати також на яких основах були виготовлені ці смоли. Тому що певні лаки не витримують капель води або гарячих кружок, в той час, як якісне масло запросто з ними впорається.

3. Оновлення.

    Дерево, що просякнуте маслом, не таке стійке до механічних подразників. Однак, його набагато легше оновити. Оскільки для реставрації лакованого столика необхідно зняти покриття з усієї поверхні.

    Масляне покриття не вимагає настільки об’ємної роботи. Ви можете оновлювати будь-які ділянки без попереднього шліфування та зняття захисного шару.

4. Синтетика та натуральність.

Ця відмінність впливає на ціноутворення. Оскільки масла відносяться до натуральних смол та екологічних продуктів, то їхня вартість значно вища.

Переваги та недоліки масла та лаку

    Натуральне масло

+ Екологічність.

+ Відчуття живого дерева.

+ Приємне на дотик.

+ Можливість локального усунення недоліків.

+ Працює в парі з деревом та укріплює зсередини.

- Вища ціна.

- Періодичне оновлення.

- Вимагає більш ретельного догляду.

    Лак

+ Більша твердість

+ Краща зносостійкість.

+ Довговічність.

- Реставрація вимагає значних зусиль (шліфування, повне зняття лаку з поверхні).

- Певні види сильно піддаються дії розчинників.

- Не такі приємні на дотик.

Ризики для здоров’я.

    Можливо, декого турбує питання безпеки та впливу синтетичних смол на організм. Особливо, якщо говорити про обідні столики. Спішимо вас сповістити, що не варто переживати. Дане питання повинне більше непокоїти екологів, оскільки процес виготовлення таких речовин передбачає шкідливі викиди в навколишнє середовище.

    З цієї причини натуральні смоли високо цінуються, адже вони добуваються з різних кісточок, а не внаслідок роботи небезпечних хімічних заводів.

Що все-таки вибрати: лак чи натуральне масло?

    На даний момент масло в тренді. З кожним днем його популярність росте, однак воно не таке поширене, як лак. Це пояснюється тим, що це відносно новий спосіб обробки дерева. Якщо ж говорити про велику промисловість, то заводи користуються виключно лаком.

Якщо у вас виникають складності у виборі типу покриття, то необхідно розібратися для яких цілей буде призначений дерев’яний виріб.

    У будь-якому разі при виникненні труднощів з вибором, ми завжди будемо раді надати вам професійну консультацію.

    На закінчення пропонуємо подивитися на процес обробки стола-ріка натуральним маслом.


(
2.8
 з 5)

Поширити статтю

(
2.8
 з 5)

Залишайте коментарі за допомогою Facebook: